Zabezpečení školy

Ochrana vstupu do středních i základních škol je složitá záležitost. Při ranním a odpoledním provozu je množství dětí, které přichází a odchází hodně velké. Není v možnostech škol každou osobu ručně kontrolovat například díky průkazce nebo hledat jména v seznamu všech žáků a zaměstnanců. Pomoc s řešení zabezpečení škol přináší moderní technologie.

Přístupové systémy

Přístupové systémy pro školy Všichni zaměstnanci a žáci školy dostanou čip, který si připnou například na klíče. Přiložením čipu ke čtecímu zařízení se dveře otevřou a osoba může vstoupit. Samozřejmě vzniknou okamžiky, kdy na jedno otevření dveří projde více dětí najednou, především ráno. Zde pak pomohou turnikety, které nepustí více než jednu osobu. Díky tomu budou do školy moci vstoupit jen oprávněné osoby, protože každý se musí identifikovat čipem. Přitom je průchod rychlý a nezdržuje.

Přístupový systém pro školy si může také ukládat historii všech průchodů. Zpětně může ředitel školy zkontrolovat, který z žáků přišel do školy a v kolik hodin. Jednodušeji se pak řeší případné spory ohledně odpovědnosti za děti.

Přístupový systém můžeme nastavit také automaticky tak, že pouze ráno a odpoledne se dveře při přiložení čipu otevřou. Během doby vyučování je nutné vždy zvonit na odpovědnou osobu, která návštěvníka po osobním ověření pustí do prostor školy. Ideální je tyto návštěvy také zapsat do návštěvní knihy.

Kamerové systémy

Kamerové systémy pro školy Vhodné je také přemýšlet o doplnění připojení kamerového systému. Vrátný ihned vidí incident u vstupu a může adekvátně reagovat. Video z kamer se ukládá několik dní, takže i zpětně je možné dohledat, co se stalo. Kamerové systémy se instalují většinou již v IP provedení, tedy s rozlišením alespoň 4Mpix takže obraz je dostatečně detailní. Samozřejmě bezpečnostní kamery také slouží jako ochrana při jakémkoli poškození prostor školy, vstupních dveří, fasády atd.

Samozřejmostí je zabezpečení přístupu ke kamerám pomocí jména a hesla, takže záznamy nelze zneužít. Moderní IP kamerové systémy umí také sledovat obraz z mobilního telefonu nebo tabletu.